TEZCAN: SARAYIN FEDAİSİ GİBİ ÇALIŞMAYI BİR İKBAL VE İSTİKBAL MESELESİ OLARAK GÖRMEYE BAŞLAMIŞLARDIR  
12.05.2016
1499
Yazı Boyutu: A- A+
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TEZCAN:
-SARAYIN FEDAİSİ GİBİ ÇALIŞMAYI BİR İKBAL VE İSTİKBAL MESELESİ OLARAK GÖRMEYE BAŞLAMIŞLARDIR


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında başlattığı soruşturmaya ilişkin, “Ne yazık ki uzun zamandan bu yana Cumhuriyetin savcıları değil, patronlu rejimin köleleriyle karşı karşıyayız. Ne yazık ki uzun zamandan bu yana Cumhuriyet savcıları Cumhuriyet savcıları gibi çalışmak yerine sarayın fedaisi gibi çalışmayı bir ikbal ve istikbal meselesi olarak görmeye başlamışlardır” dedi.

-“PATRONLU REJİMİN KÖLELERİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”-

Tezcan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı bir konuşma nedeniyle resen soruşturma başlattığını belirterek şöyle dedi:

“Ne yazık ki uzun zamandan bu yana Cumhuriyetin savcıları değil, patronlu rejimin köleleriyle karşı karşıyayız. Ne yazık ki uzun zamandan bu yana Cumhuriyet savcıları Cumhuriyet savcıları gibi çalışmak yerine sarayın fedaisi gibi çalışmayı bir ikbal ve istikbal meselesi olarak görmeye başlamışlardır. Sayın Genel Başkanımızın tarihe öneme sahip bu uyarısıyla ilgili yapılan soruşturmada bu sürecin bir parçasıdır. Sarayın fedailerinin ikbal ve istikbal sevdasının bir parçasıdır. Geldiğimiz düzenin çarpıcı bir örneği ve tarifidir.

-“TARİHİ ÖNEME SAHİP BİR UYARIDIR”-


Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü uyarısı da yani başkancı rejimi getirme konusunda ısrarlı olursanız Türkiye’yi bir çatışmaya sürüklersiniz anlamındaki uyarısı da tarihi öneme sahip bir uyarıdır.

-“GENEL BAŞKAN’IN HİÇBİR ZAMAN ÇATIŞMAYI DAVET EDEN BİR ÜSLUBU OLMAMIŞTIR”-

Sayın Genel Başkan’ın hiçbir zaman çatışmayı davet eden bir üslubu olmamıştır. Dün söylediği sözler çok açık bir uyarıdır. Eğer bu konuda ısrar ederseniz Türkiye bir kan gölüne dönülür, Türkiye’yi kan akıtarak, ancak öyle bir tabloya sürükleniyorsunuz ki Türkiye’yi demek ki kan akma pahasına buraya taşıyacaksınız diye bir uyarıdır Sayın Genel Başkan’ın yaptığı.”

-“DERVİŞİN FİKRİ NEYSE ZİKRİ DE ODUR”-

Kılıçdaroğlu’nun önemli bir uyarıda bulunduğunu ifade eden Tezcan, “Türk demokrasisini ortadan kaldırma kararlılığının kan dökme pahasına bir maceraya Türkiye’yi sürüklediği konusunda tarihe not düşmektedir. Herkesin ‘evet efendimci’ olmaya zorlandığı bir düzende biz ‘evet efendimci’ olmayacağız. Hedefe ulaşma konusunda kan dökme geleneği CHP’nin geleneğinde yoktur. Yakın siyasi tarihimize dönüp baktığımızda bu rejim değişecek ama kanlı mı, olacak kansız mı olacak, ancak şimdi ona karar verme zamanıdır diyen siyasi gelenek Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil ettiği siyasi gelenektir. Onun için bu sözleri değerlendirirken tabii ki o geleneğin temsilcileri dervişin fikri neyse zikri de odur hesabından böyle anlamayı uygun görmektedirler” diye konuştu.

-“BAKANLAR HAKKINDA YAPTIĞIMIZ SUÇ DUYURUSUYLA İLGİLİ HENÜZ HİÇBİR İŞLEM YAPMAMIŞLARDIR”-


Cumhuriyet savcılarına seslenen Tezcan, “Cumhuriyet savcılarına bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Soruşturma açma konusunda bu kadar mahir olan Cumhuriyet savcıları teröre yardım ve yataklık yapma konusu söz konusu olduğunda 8 Mart 2016 tarihinde başta Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu olmak üzere bakanlar hakkında yaptığımız suç duyurusuyla ilgili henüz hiçbir işlem yapmamışlardır. Sayın Genel Başkan’ın sözleriyle ilgili yapılması gereken şey bugün soruşturma açmak değil, bu tarihi uyarıya kulak vermektir” dedi.

CHPnet

SİTELERİ